Indiana, Oklahoma City i Golden State si vynútili siedmy zápas

02.05.2014 Celý región

New York 2. mája (TASR) - Basketbalisti Atlanty nevyužili v noci na piatok šancu vyradiť v 1. kole play off NBA najlepší tím Východnej konferencie po základnej časti Indianu. Hawks prehrali doma 88:95 a hostia si tak vynútili rozhodujúci siedmy duel, ktorý sa bude hrať v sobotu v Indianapolise.

Atlanta dlho viedla, ale favorit zachránil sériu skvelým finišom, keď v záverečných minútach prestrieľal súpera 16:4. Pacers v závere potiahol David West, ktorý v kľúčovej záverečnej štvrtine zaznamenal 12 zo svojich 24 bodov. Navyše pridal aj 11 doskokov a do štatistík si tak pripísal prvé double-double v tohtoročnom play off. Domácim nepomohlo ani 29 bodov rozohrávača Jeffa Teaguea. "Po tretej štvrtine som povedal Paulovi (Georgovi), že to bude on a ja, ktorí potiahneme tím. Ostatní zabrali v defenzíve a vyšlo to," usmieval sa po stretnutí West.

Siedmy duel si vynútili v 1. kole Západnej konferencie aj hráči Oklahoma City, ktorí deklasovali Memphis v jeho aréne 104:84. Kevin Durant po nepresvedčivých výkonoch v posledných zápasoch konečne predviedol svoje kvality. Najlepší strelec základnej časti sa na presvedčivom triumfe hostí podieľal 36 bodmi, 10 doskokmi a najlepším spôsobom tak odpovedal na kritiku médií, ktoré mu vyčítali slabé výkony z úvodu série. S 25 bodmi mu asistoval Russell Westbrook. "To, čo písali novinári, nemalo na Kevinov výkon žiadny vplyv. On nepotrebuje ostatných, aby ho motivovali k lepšej hre. Je to jeden z najlepších hráčov na tejto planéte a on vie najlepšie, ako má hrať," uviedol na adresu svojho zverenca tréner Oklahomy Scott Brooks.

Hrozbu ukončenia sezóny odvrátili aj hráči Golden State, ktorí najtesnejším rozdielom zdolali Los Angeles Clippers (100:99) a vyrovnali stav série na 3:3. Po vyrovnanom prvom polčase sa do mierneho vedenia dostali domáci a sústredeným výkonom si ho udržali až do konca. Clippers sa síce po presnej trojke Matta Barnesa podarilo znížiť na rozdiel jediného bodu, ale na zvrat v stretnutí im už nezostal čas. O víťazovi kalifornského derby tak rozhodne siedmy duel, ktorý je na programe v sobotu v losangeleskom Staples Centre. "Bude to skvelý zápas, myslím, že táto séria si to zaslúži. Už sa všetci na to veľmi tešíme," nechal sa počuť rozohrávač Warriors Stephen Curry, ktorý bol s 24 bodmi najlepším strelcom Golden State.